Montessori módszer lépésről, lépésre
Képzés következő tervezett időpontja: 2024. október 16.
Alapítási engedély szám: 151/10/2023
A Továbbképzés adatszolgáltatási nyilvántartási száma: D/5616/2023
Előadó:
Kovács Katalin, Olaszországban élő és dolgozó Montessori oktató. A magyarországi egyetemi tanulmányai után Milánóba költözött és jelenleg is ott él.
6 éve foglalkozik a Montessori módszerrel, mint family coach, felnőttképző és pedagógus. Az Opera Nazionale Montessori hivatalos 4 évig tartó kisgyermeknevelő és óvodapedagógiai képzését végezte el, 97/100%-os eredménnyel. Ezt az intézményt még Maria Montessori alapította meg 1923-ban és a mai napig is a hivatalos képzésekért és az intézmények ellenőrzéséért felelős.
Kati jelenleg határok nélkül olaszul és magyarul terjeszti az autentikus Montessori módszert. Családoknak és intézményeknek tart képzéseket, a Montessori Mindenkinek project meglapítója és a blog tulajdonosa. Nagy sikerrel indította el az első Magyarországon megrendezett Montessori Találkozót 2022-ben. Az eredeti GAM (Gonzagarredi Montessori) eszközök és bútorok hivatalos hazai forgalmazója.
A továbbképzés célja:
A képzés célja, hogy a pedagógusok megismerjék és elsajátítsák a Montessori módszer alkalmazásának lépéseit, a módszer alapjait, a gyermekbarát környezet felépítését és kialakítását, és segítséget kapjanak az Intézményükben való kialakításhoz.
A résztvevők a képzés során megismerik a Montessori pedagógus pontos feladatát a finom motorika és egyéb fejlesztő eszközök kialakításának és használatának lépéseit, a gyermek korához és képességeihez mérten, és elsajátítják a gyermek önállóságra nevelésének módszerét. A pedagógus megismerkedik a Montessori érzékszervi fejlesztőeszközök ismeretét, használatát és jelentőségével. Elsajátítják a gyermek beszédfejlődésének szakaszait és a kapcsolódó fejlesztő eszközök elkészítésének menetét és megfelelő használatát. A Montessori pedagógus rendezi a környezetet és bemutatja a gyermeknek a megtalálható eszközök megfelelő használatát. Utána csendes megfigyelő lesz, analizál és információkat gyűjt, ami alapján tovább kiegészíti és rendezi a környezetet.
A Montessori-pedagógia mára mindenhol megváltoztatta a gyermeknevelésről szóló elképzeléseinket, ezért a képzés fő célja, hogy a résztvevők teljes képet kapjanak erről a módszerről.
Minden szakember, aki elvégzi a képzést megismeri a világon egyik legismertebb és legszélesebb körben elterjedt és alkalmazott módszert.
A pedagógus megtanulja más szemmel figyelni és támogatni a gyermekeket a fejlődésben. Gazdagítja a pedagógus ötlettár és eszköztár készletét a különféle fejlődési szakaszokhoz kötve. Elsajátítja a Montessori gyermekbarát környezet jellemzőit és képes lesz önállóan alakítani és finomítani a környezetet. A tudományos megfigyelésen alapuló pedagógia alapjait és annak gyakorlatba helyezését megtanulja. Végül de nem utolsó sorban megismeri és elsajátítja használatát a világhírű Maria Montessori által tudományos alapon kitalált érzékszervi eszközöknek.
Továbbképzés tematikája:
1. A Montessori módszer alapjai és azok aktualitása jelen korunkban
2. A Montessori környezet jellemzői és annak jelentősége a gyermek fejlődésében
3. A Gyakorlati élet feladatainak szerepe a gyermek fejlődésében.
4. Az érzékszervi fejlesztőeszközök világa a Gyermekek házában
5. Beszédfejlődés sajátosságai és a kommunikáció a gyermek életében újszülött kortól
A képzés online Zoom-on keresztül zajlik.
Az ismeretek számonkérésének módja:
A képzésen való 80%-os részvétel
Feladat: Egy projektfeladat otthoni sikeres elkészítése az oktató által megadott paraméterek és témaválasztás alapján
A feladat megfelelt , ha a teljesítése legalább 51%-osra értékelhető.
A jelentkezés feltételei:
– iskolai végzettség: egyetem és/vagy főiskola bármely szak; óvodapedagógus, tanító, általánosiskolai tanár.
– megelőző szakmai gyakorlat: Résztvevői nyilatkozat, hogy a résztvevő rendelkezik számítástechnikai felhasználói szintű ismeretekkel.
Javasolt munkakörök:
Óvodapedagógus, Tanító, Gyógypedagógus, Kollégiumi nevelő, Pszichológus, Szociálpedagógus, Fejlesztõ pedagógus
Alapítási engedély szám: 151/10/2023
A Továbbképzés adatszolgáltatási nyilvántartási száma: D/5616/2023
Gróf Széchenyi Ödön Gimnázium, Technikum és Szakképző Iskola
Cím: Debrecen, Széchenyi u. 8. 2em. 3.
Telefonszám: +3652415628
E-mail cím: gorogdemeter@gmail.com
OM: 201478
Felnőttképzési engedély szám: E/2021/000093
Felnőttképzési nyilvántartási szám: B/2020/003790